logo UKSW

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

film Laudato si

Polska premiera filmu z udziałem papieża Franciszka

W czwartek, 12 stycznia br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprezentowany zostanie premierowo film dokumetalny „The Letter”, w którym udział wziął papież Franciszek. To opowieść o ekologicznej działalności Kościoła, inspirowany papieską encykliką Laudato Si’.

Film “The Letter” (ang. List) to historia kilkorga aktywistów, którzy podróżują do Rzymu by porozmawiać z Ojcem Świętym Franciszkiem o przesłaniu jakie niesie Jego encyklika Laudato Si’. Podczas tego wyjątkowego spotkania katolików-ekologów z papieżem poznamy osobistą historię Franciszka, o której nie wspominali dotąd biografowie Biskupa Rzymu.

Punktem wyjścia do pokazanych na ekranie rozważań ekologicznych jest encyklika papieża Franciszka, Laudato Si’, która przez wielu traktowana jest jako rewolucyjne stanowisko Kościoła katolickiego na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Papieski dokument zachęca do zobaczenia, jak „wszystko jest ze sobą połączone”. Sposób, w jaki traktujemy Ziemię, nasz wspólny dom, jest odzwierciedleniem tego, jak traktujemy siebie nawzajem. Wzajemna troska oznacza troskę o wspólny dom.

Premierowy pokaz filmu „The Letter” zaprezentowany zostanie 12 stycznia br. o godz. 11.00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kampus przy ul. Wóycickiego 1/3, Budynek 23, podczas Gali Finałowej I Plebiscytu Ekologicznego UKSW „Wspólna zielona przyszłość”.

Na projekcję zaprasza Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firma energetyczna Fortum.

Wstęp wolny.